KONST / Litografier / Färglitografi 10504118
nr 1050 4118
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), fiskebåtar, signerad, motivet: 28x79
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2016
kl 20:27:28
17/8 07:10:12
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman